Ahoj a vitaj 😊

👇🏼Knihu Nikdy viac kúpiš tu 👇🏼

https://payhip.com/b/mgHJw

Ak si sa tu našla, je to pravdepodobne preto, lebo hľadáš pravdu. Tvoja skúsenosť, a možno už aj novo nastavená realita, ti prestala dávať zmysel a ty máš pocit, že už úplne ničomu nerozumieš. Tvoje normálno bolo tak prenastavené, že s tvojím pôvodným normálnom už nemá spoločné takmer nič.

Je to preto, lebo si sa dostala do pasce človeka s poruchou osobnosti B skupiny. Budem sa čo možno najpresnejšie a najšetrnejšie pokúšať ti túto problematiku objasniť a pevne dúfam a verím, že ti pomôžem na tvojej ceste k uzdraveniu sa z takéhoto vzťahu.

Skôr, než začnem, dovoľ, aby som sa v krátkosti predstavila. Volám sa Andrea a po dlhých rokoch v zahraničí som sa usadila v krásnom kúpeľnom meste, kde sama vychovávam dve nádherné deti. Prešla som si počas života všeličím možným, tak ako väčšina ľudí, ktorí žijú život naplno a neprestávajú byť zvedavými za žiadnych okolností.

Posledných 5 rokov sa venujem výučbe anglického jazyka. Po roku v jazykovej škole som sa rozhodla odísť a učiť z domu online. Zo začiatku som sa stretla s nepochopením a odhováraním. Nikto neveril, že takáto forma výučby môže fungovať a uživiť ma. Ja som ale vždy verila v to, že ak sa človek niečo naučiť chce, tak sa to naučí.

Zo začiatku som pracovala len so zahraničnými študentmi, čo bola skvelá škola pre mňa, pretože som sa musela za každých okolností vynájsť a prísť s úplne novou metódou výučby, ktorá bola ľahko pochopiteľná aj pre ľudí s obmedzenou slovnou zásobou. Neskôr som začala učiť zahraničných Slovákov a metódu som vyšperkovala až tak, že sme ňou začali študentom tvoriť v angličtine osobnosti. Určite ste počuli porekadlo, ktoré hovorí, že koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. A presne tým sa moja výučba líši od iných. Lekcie ´šijem´ na mieru, podľa povahy svojho študenta.

A presne tu sa dostávame do bodu, keď som si po asi dvoch rokoch online výučby začala uvedomovať (a taktiež mi to začali hovoriť študenti), že moje lekcie sú pre nich prínosom aj v osobnej a vzťahovej oblasti, pretože si cez naše konverzácie uvedomujú a zisťujú veľa vecí o sebe a často sa prichytia pri tom, ako o otázkach rozmýšľajú aj mimo lekcií. S myšlienkou osobného koučingu som sa pohrávala už dávno, no má tak široký záber, že som sa vždy zastavila pri myšlienke o tom, že ho už vlastne robím počas učenia. Nedávno sa mi ale téma koučingu doslova nanútila sama.


Prišlo mi do cesty video v slovenčine o toxických vzťahoch. Keďže sa tejto téme venujem od roku 2015, potešila som sa, že sa dostáva do povedomia konečne aj na Slovensku a snažila som sa pozrieť si ho. Nedalo sa to. Vo videu sa hovorí o tom, ako osoba, ktorá v toxickom vzťahu skončí, nesie podiel viny na tom, že v ňom je a tiež, že je možno toxická ona sama. Toto video vo mne vyvolalo nielen hnev, ale aj ľútosť. Keď si predstavím, koľko ľudí si ho pozrelo a koľko z nich je vo vzťahu alebo sa snaží spamätať zo vzťahu s narcistom alebo psychopatom, je mi fyzicky zle. Myslím si, že ľudia, ktorí robia takéto videá, majú morálnu povinnosť si tému pred utvorením si názoru a jeho následným propagovaním dôsledne preštudovať.

Nestalo sa tak. V rámci môjho vlastného uzdravenia a vzdelávania sa v tejto téme som členkou viacerých zahraničných skupín s touto tematikou a jedného dňa sa jedna z členiek rozhodla darovať niekoľkým z nás PDF knihy Psychopath free. Prvé, čo mi napadlo, bolo zdieľať tento dar ďalej v slovenskej skupine, aspoň s tými ženami, ktoré ovládajú angličtinu. A to spustilo lavínu komentárov a hlavne súkromných správ a prosieb o pomoc. Snažila som sa pomôcť každej jednej hlavne informáciami a prosili ma, nezávisle od seba, aby som tieto informácie začala zdieľať aj v slovenčine prostredníctvom článkov a videí.

Priznám sa, mojou prvotnou reakciou bolo odmietanie. Ako by som ja, matka dvoch detí, ktorá má deň rozplánovaný do poslednej sekundy, stíhala popri učení ešte aj toto. Ale ten pocit, ktorý som cítila od momentu, keď som natrafila na to vyššie spomínané video, ma neopúšťal a začala som pociťovať obrovský tlak zodpovednosti. Ako by som si mohla všetky tie nadobudnuté informácie a skúsenosti nechať sama pre seba, keď tam vonku sú ženy, ktoré blúdia v začarovanom kruhu a mnohé z nich o tom ani netušia a trpia a obviňujú samé seba za niečo, na čom nemajú ani najmenší podiel viny? A tak som sa rozhodla. A dúfam, že dobre. Budem robiť osvetu a budem vašou konštantou, ako dlho to len bude potrebné. Teším sa na vašu spätnú väzbu a na vaše znovuuvedomenie si vlastnej vnútornej sily.
Vaša Andi

NIKDY VIAC©️

#narcis #narcista #tyran #toxickyvztah #poruchaosobnosti #histrionik #laska #vztahy #partner #nevera #klamsto #manipulacia #manipulator #nikdyviac

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s