Magor či celebrita?

Alebo magor celebrita?

Zapozerala si sa niekedy na prejav Britney Spears, Kim Kardashian alebo preafektovaného slovenského moderátora, ktorý svojím prejavom kazí každé popoludnie v týždni vo verejnoprávnej telke, a položila si si otázku, akou psychiatrickou diagnózou asi ten človek trpí?

Snažila si sa niekedy sledovať video niektorej zo slovenských „éterických odborníčok na všetko“ (od toho, ako si máš namazať chleba, po to, či a koľko krát denne treba chlapovi utierať riť)? Tiež ti napadlo, na čom asi fičí?

Možno nájdeš odpoveď v ďalšom úryvku z knihy Nikdy viac, ktorú kúpiš tu👇🏼👇🏼👇🏼

Histrionická porucha osobnosti

Pri tejto poruche osobnosti závisí sebavedomie postihnutého jedinca výlučne na jeho okolí. Ľudia s histrionickou poruchou majú prehnanú potrebu toho, aby si ich ostatní všímali a často sa chovajú dramaticky a nevhodne, aby na seba upútali pozornosť.

Necítia sa komfortne, pokiaľ nie sú stredobodom pozornosti. Prejavujú sa priam provokatívne (aj oblečením), rapídne menia emócie. Pri prejavoch emócií to preháňajú až tak, že sa prejav zdá falošný. Príliš sa zaoberajú svojím fyzickým výzorom. Neustále vyhľadávajú uistenie a súhlas ostatných.

Sú veľmi ľahko ovplyvniteľní druhými. Neustále niekoho napodobňujú, citujú, spomínajú rôzne osoby z reálneho sveta, ale aj postavy z filmov a seriálov, a prisvojujú si ich zručnosti, prejavy a neustále každého s každým porovnávajú.

extrémne citliví voči kritike a nesúhlasu. Majú veľmi nízku toleranciu frustrácie. Ľahko ich začne nudiť rutina a často začínajú nové projekty, ktoré však zriedkakedy dotiahnu dokonca. Nerozmýšľajú pred tým, ako konajú.

Človek má často pocit, že sa rozpráva sám so sebou a nie s nimi. Sú tak orientovaní na seba a na to, aby o sebe vytvárali dojem, že im je celkom jedno, či sú ich reakcie a správanie vhodné v danej situácii.

Viac o tom, ako táto porucha vzniká, či sa dá liečiť a aké ďalšie poruchy osobnosti poznáme, si môžeš prečítať v knihe Nikdy viac👇🏼👇🏼👇🏼

Skupina vytvorená na podporu obetí narcistov 👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼https://www.facebook.com/groups/794719044555927/

#andreaandrejova #policia #policiasr #nikdyviac #narcis #narcista #toxickyvztah #toxickevztahy #toxickypartner #poruchyosobnosti #poruchaosobnosti #magor #histrionik #asocial

#narcistickaporucha #hranicnaporuchaosobnosti #sebalaska #hranice #uzdravenie #knihy #traumabond #gaslighting #manipulacia #manipulacnatechnika

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s