Narcistický slovníček

Úryvok z knihy Nikdy viac, v ktorej sa dozvieš všetko, čo o magoroch potrebuješ vedieť.

Knihu kúpiš tu👇🏼👇🏼

http://payhip.com/nikdyviac

Patologický ľúbostný vzťah je vzťah, v ktorom osoba zažíva nezvratnú ujmu v dôsledku poruchy osobnosti svojho partnera. Ak svoje správanie musíš prispôsobiť partnerovi a jeho požiadavkám, zo strachu z jeho reakcie, si psychicky týraná.

Inteligenčná empatia – ako som už spomínala skôr, narcisti nemajú schopnosť emočnej empatie, preto ju kompenzujú takzvanou inteligenčnou empatiou. Sledujú výrazy tváre, aby si tak vedeli odvodiť emócie druhých, poprípade počúvajú opis osoby o tom, ako sa cíti a racionálne (alebo v prípade magora skôr iracionálne) reagujú. Nie sú schopní si predstaviť, ako by sa v podobnej situácii cítili a aký by mala ich reakcia dopad, preto empatia nezohráva v ich rozhodovaní rolu.

Mask slipping (másk slipin) alebo v preklade: keď sa maska zošmykne.

Nič, čo narcista robí, nie je úprimné, a je si vedomý toho, že musí hrať pred obecenstvom rolu toho emočne stabilného a normálneho, pretože by prišiel o imidž, z ktorého sa dá vyťažiť. V prípade, keď cez škáry v maske vidieť jeho skutočnú povahu, hovoríme o zošmyknutí masky.

Narcistické zranenie podľa Freuda je situácia, kedy nejakým spôsobom dochádza k útoku alebo zraneniu narcistovho ega. My už vieme, že najdôležitejšou súčasťou narcistovej osobnosti je ego, keďže nemá žiadne sebavedomie a chvályhodné kvality. Narcista je vlastne len prázdnou ulitou naplnenou ideálmi o sebe a svojich schopnostiach. Podľa našej komunity ľudí, ktorí si narcistov zažili na vlastnej koži, je to situácia, keď robíme niečo, čo narcistovi nevyhovuje a je to v rozpore s tým, čo chce on.

Narcistická zúrivosť je dôsledkom zošmyknutia masky. Keď dochádza k odhaleniu toho, kým skutočne je a čo vykonal, reakciou zväčša býva zúrivosť.

Mnohí túto zúrivosť opisujú ako stretnutie s diablom. V dôsledku hormónov narcistove oči akoby sčernejú, navrú mu žily a má nepríčetný pohľad. Tieto symptómy často sprevádza fyzické alebo, v tom lepšom prípade, „len slovné napádanie“.

Object constancy (obdžekt kon stan si) – stálosť objektu. Keďže narcista nie je schopný byť dobrým človekom úprimne a bez vypočítavosti, myslí si, že toho nie je schopný nikto. Narcista nedokáže pochopiť, že aj dobrí ľudia môžu robiť veci, s ktorými on nesúhlasí a nepovažuje za dobré. Žije v čierno-bielom svete.

(Podľa seba súdim teba). A toto sa nazýva nedostatok stálosti objektu. Je dôsledkom nesprávneho vývinu osobnosti do dvoch rokov života.

Splitting (splitin) – rozdeľovanie. Je priamym dôsledkom nedostatku stálosti objektu. Narcista delí ľudí výhradne na dve skupiny. Dobrých a zlých ľudí, pričom tí dobrí sú tí, ktorí sú mu schopní zabezpečovať stály zdroj toho, čo k životu potrebuje. Zlí sú tí, ktorí mu spôsobujú zranenia a útočia na neho.

Toto je dôvodom, prečo narcista prechádza z idealizácie do dramatického znevažovania partnerky a ľudí v okolí.

Kompletný narcistický slovníček spolu so všetkými manipulačnými technikami a narcistickým scenárom, nájdeš v knihe Nikdy viac, ktorú kúpiš tu👇🏼👇🏼👇🏼

http://payhip.com/nikdyviac

Ďalšie články nájdeš hore v MENU

#zastavmenasilie #andreaandrejova #policiasr #nikdyviac #narcis #narcista #to#narcistickaporuchaxickyvztah #toxickypartner #poruchaosobnosti #magor #histrionik #asocial

#hranicnaporuchaosobnosti #sebalaska #hranice #uzdravenie #knihy #traumabond #gaslighting #manipulacia #psychopat #dezolat #marecmesiacknih #marecmesiacknihy #marec #vojna #putinjepsychopat #putin #denzien #mier

#books #book #domacenasilie #nasilnik #dezolat #striedavastaroslitovost #sud #pravnik #sudnyproces #zakon #ublizenienazdravi #manipulator #manipulacia #terapia #depresia #antidepresiva #uzkost #uzkostna porucha

Skupina vytvorená na podporu obetí narcistov 👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼https://www.facebook.com/groups/794719044555927/

Kúpou kníh sa vďaka tebe pomoc dostane aj ženám, ktoré si ich momentálne nemôžu dovoliť, za čo ti patrí obrovské ĎAKUJEM.🙏❤️‍🩹

Náklady spojené s webom a činnosťou v podpornej skupine hradím z vlastného vrecka, a preto si vážim akúkoľvek formu pomoci.🙏

👉🏼V prípade, že chcete moju činnosť podporiť finančným darom, môžete tak urobiť na 

SK35 1100 0000 0080 1724 0576

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s