Prečo ľudia obviňujú obete?

👇🏼Knihu Nikdy viac kúpiš tu 👇🏼 https://payhip.com/b/mgHJw

V poslednej dobe sa veľmi často stretávame s pojmom victimshaming. V preklade to znamená zahanbovanie obetí. Naša post-socialistická spoločnosť prechádza ekonomickými a spoločenskými zmenami a dôsledkom týchto zmien je, že sa z národa večných trpiteľov, pomaly ale isto stáva národ zatrpknutých neprajníkov. Naša neschopnosť pozrieť sa na veci z nadhľadu nám znemožňuje objektívne premýšľať a reagovať na vzniknuté situácie. Okrem toho sa rodinná toxicita dedí z generácie na generáciu a starší pokladajú životné utrpenie a traumy za úplne normálne a nevyhnutné. Takže nie je zriedkavosťou, ak obeť týrania z okolia počúva, že si za týranie môže sama, musí sa viac snažiť, druhá strana to mala v minulosti ešte horšie a prežila a že rozvádzať sa nepatrí. Ja verím, že si jedného dňa táto spoločnosť uvedomí, že týranie a toxicita sú neprijateľné a neakceptovateľné, a to aj v prípade, keď ide o rodinu. 

Podľa dokumentu Private violence je až 75 % žien, ktoré zvládli od tyrana odísť, zavraždených. JEDNA zo ŠTYROCH žien, ktoré roky prežívajú tie najkrutejšie formy týrania, to po odchode prežije.

JEDNA. Zo ŠTYROCH.

Prieskumy domáceho násilia vykonávané v USA ukázali, že ak je žena počas vzťahu partnerom škrtená, s najväčšou pravdepodobnosťou zo vzťahu nevyviazne živá. Škrtením tyran dáva jasne najavo, že má obeť pod kontrolou a nedovolí je j za žiadnych okolností odísť.

To, že si sa stala obeťou, o tebe nič nevypovedá. Obeťou si sa nestala naschvál. Nie je nič, čo si v tej chvíli mohla urobiť inak a lepšie, pretože si netušila, čo sa ti deje. Ty si verila v lásku a v to, že ak niekoho miluješ, stačí to na to, aby ste boli obaja šťastní. Táto kniha ti pomôže pochopiť, že nie vždy je to tak a sú jedinci, ktorých sa, jednoducho, milovať neoplatí.

A len pre zaujímavosť, obeť je podľa zákona číslo 274/2017 Z. z. o obetiach trestných činov, okrem iného aj fyzická osoba, ktorej bolo alebo malo byť trestným činom ublížené na zdraví, spôsobená majetková škoda, morálna alebo iná škoda alebo boli porušené či ohrozené jej zákonom chránené práva a slobody. 

Ak ešte stále pochybuješ, tak podľa slovníka je obeťou osoba, zviera alebo vec podliehajúca ničivému účinku niekoho alebo niečoho. 

Už rozumieš? Si obeť. Pri rozhodovaní o tom, či sa ňou staneš, si nemala na výber. To, či ňou ostaneš, je len a len na tebe.

KNIHU NIKDY VIAC KÚPIŠ TU 👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼

NIKDY VIAC©️

#narcis #narcista #tyran #toxickyvztah #poruchaosobnosti #histrionik #laska #vztahy #partner #nevera #klamsto #manipulacia #manipulator #nikdyviac

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s