Manipulačné techniky narcistov

Úryvok z knihy Nikdy viac, ktorú nájdeš na

http://www.payhip.com/nikdyviac

……“Všimni si, že čím dlhšie ste vo vzťahu, tým viac nenávidí sviatky, ktoré nie sú priamou oslavou jeho samotného. Okrem toho, že neznesie pocit, že sa všetko netočí okolo neho, neznáša, keď sa ľudia okolo neho nezištne tešia z radosti druhých. Je doslova prevalcovaný kortizolom.

Magori ho produkujú viac ako zvyšok bežnej populácie. A keďže sú pred sviatkami vo väčšom strese, produkujú kortizolu ešte viac. Preto vyzerajú tak strhano a vyžito práve počas sviatkov. Hlavným stresovým faktorom počas sviatkov sú práve ich rozbehnuté triangulácie. Keďže sa vtedy zvyčajne stretáva širšia rodina, majú pokope všetkých, s ktorými bežne manipulujú oddelene a nestíhajú ustrážiť, o čom sa všetci rozprávajú.

Preto u nich dochádza k stresu a paranoji. Boja sa, že komunikáciou s obeťou manipulácie dôjde k odhaleniu ich triangulácie. Čo sa týka tvojich sviatkov, bude vyvolávať konflikt už niekoľko dní vopred, aby ti nemusel kúpiť darček a aby všetku pozornosť strhol na seba. Ak darček dostaneš, tak taký, aký ti chcel dať on. Nie taký, aký si zaslúžiš alebo aký by si chcela ty. Ak si dovolíš poznamenať, že darček je pre teba nevhodný, otočí to proti tebe. Zaútočí a budeš tá, ktorá si nič neváži a vyvoláva konflikt. Zlatíčko!


Ďalšou manipulačnou technikou je klamstvo. A to aj úplne zbytočné klamstvo, ktoré situácia nevyžaduje. Napríklad, že vešal prádlo, preto nepočul telefón a pritom nič nevešal a iba ho naschvál nezdvihol.

Každé jedno klamstvo je ďalej využité na gaslighting. Magor často predstiera, že sa nestalo to, čo sa stalo a nepovedal, čo povedal. Zamestnávaním tvojej mysle tým, že sa snažíš rozpamätať, kto má vlastne pravdu a či si naozaj nevymýšľaš v hlave scenáre, ktoré sa neodohrali, smeruje pozornosť mimo toho, čo v skutočnosti nechce, aby si zistila.

Je to ako s televíznymi novinami. Hovorí sa, že ak v každom médiu hovoria o jednej veci a snažia sa ju nafúknuť do obrovských rozmerov, snažia sa tým odkloniť pozornosť od úplne inej, s touto vecou absolútne nesúvisiacou vecou. Takto sa napríklad rozkrádajú štátne peniaze, umelo vytvárajú vojnové konflikty a manipuluje sa obyvateľstvo.

Gaslighting ( gáslajtin) je veľmi často používaná a jedna z mojich najobľúbenejších techník manipulácie. Ja som sa už totiž naučila ju obracať proti nemu. Predstav si pustený plyn na sporáku. Ten pustený plyn si ty a narcista po tebe hádže zápalky vo forme zdanlivo nevinných komentárov, otázok, poštuchnutí, … viac v knihe Nikdy viac na👇🏼👇🏼👇🏼

http://www.payhip.com/nikdyviac

Konzultáciu si dohodni na nikdyviac.uzdravenie@gmail.com

Náklady spojené s webom a činnosťou v podpornej skupine hradím z vlastného vrecka, a preto si vážim akúkoľvek formu pomoci.🙏

👉🏼V prípade, že chcete moju činnosť podporiť finančným darom, môžete tak urobiť na 

SK35 1100 0000 0080 1724 0576

Naša podporná skupina 👇🏼👇🏼👇🏼

https://www.facebook.com/groups/794719044555927/


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s